Obsah

Hledejte dvojice

Cílem hry Hledej dvojice je posilování pracovní paměti. Pracovní paměť využíváme během dne nesčetněkrát. Potřebujeme si zapamatovat telefonní číslo ze seznamu a vyťukat ho. Šéf na Vás vychrlí množství úkolů a Vy si je musíte zapamatovat do doby, dokud nenajdete diář a všechno si nezapíšete.

Čím efektivnější bude vaše pracovní paměť, tím více věcí si dokážete zapamatovat a ušetříte spoustu času.

Intenzita tréninku:
- pracovní (krátkodobá) paměť 100%
- jazyková inteligence, logické myšlení ... * 50%
* podle vybrané sady doplňujících otázek.

Předtím, než začnete hrát, musíte nastavit preferované parametry hry:

1. Velikost hrací plochy: zvolit si můžete hru se 16 poličkami - 4x4 nebo 36 políčky - 6x6.

2. Kategorii doplňujících otázek: logické myšlení, jazyková inteligence, státy, hlavní města, přesnost pozorování a pro děti malá násobilka, doplň správné znaménko, sčítání do 10.

3. Jako třetí si vybíráte, zda chcete trénovat bez hodnocení nebo chcete hrát hru na čas s hodnocením.

Po kliknutí na jedno z políček se hra ihned spustí. Pokud jste si vybrali hodnocenou hru na čas, postupně se nachvíľu odkryjí všechna políčka.

Na levé straně se nacházejí karty s logem, v pravé části vidíte počet bodů a možnosti hrát novou hru, hrát hru online nebo návrat do menu.

Vaším úkolem je najít dva stejné obrázky. Kliknutí na kartu s logem se ukáže obrázek. Pokud jsou obrázky různé, karty se automaticky skryjú. Po nalezení dvou stejných obrázků se zobrazí doplňující dotaz. Odpovědět můžete jen jednou.

Body získáváte za najdete dvojice a za správné vyřešení doplňkové otázky. Za nalezení dvojice získáte 22 bodů, za správné vyřešení otázky 26 bodů. Pokud neodpovíte správně, body se nestrhávají. Hra končí nalezením poslední dvojice a odpovědí na finální otázku.