Obsah

Hra s čísly

Dokážete si zapamatovat telefonní číslo nalezené v seznamu a vytočit ho napoprvé? Díky pracovní paměti si dokážeme zapamatovat více věcí najednou, uložit je do krátkodobé paměti a později si je znovu vybavit ve stejném pořadí. Efektivní pracovní paměť usnadní práci zejména těm, kteří pracují s čísly. Pamatovat si telefonní čísla, čísla faktur či větší částky Vám výrazně zjednoduší nejen pracovní, ale i osobní život.

Intenzita tréninku:
- pracovní paměť 100%
- rychlost reakce 20% (Každá část hry je časově omezená, proto je nutné rychle reagovat)

Ve spodní části stránky naleznete video s ukázkou hry.

Jak hrát hru:

Klikněte na políčko "Start" pro spuštění hry.

1. část: Po kliknutí na "Start" se ihned spustí časomíra. V stanoveném limitu si zapamatujte zobrazena čísla. Po uběhnutí času se dostanete do druhé části hry. Kliknutím na "Pokračuj" tento proces urychlíte čímž získáte v případě úspěšnosti více bodů.

2. část: Vyřešte jednoduchý matematický příklad a odpověď zadejte kliknutím na jedno z 5 čísel. Pokud je výsledek správný, přesunete se do třetí části. Tato část trénuje pracovní paměť, protože musíte číslo přesunout do pozadí, vypočítat úkol a vrátit se k číslu.

3. část: Napište číslo, které jste si měli zapamatovat, kliknutím na jednotlivé číslice v pravé části obrazovky.

Zadáte-li nesprávné číslo, hra skončí a objeví se statistika. Kliknutím na políčko "Porovnat výsledky se světem" se zobrazí světový průměr podle jazyka.

Video