Obsah

Sudoku

Hra SUDOKU v aplikací Keep Brain Fit vám nabízí nejen výběr z 3 obtížnosti, ale můžete hrát i turnaje proti ostatním uživatelům.

Intenzita tréninku

- logické myšlení 100%
- analytické myšlení 80%

Jak hru hrát:

Před spuštěním hry si vybíráte zda chcete hrát turnaj proti ostatním uživatelům nebo chcete jen trénovat.

Zvolit si můžete z 3 obtížnosti:

  • lehká obtížnost,
  • střední obtížnost,
  • těžká obtížnost.

Pokud si chcete hru ztížit, můžete si vypnout automatickou kontrolu, která vám nedovoluje přidat stejné číslo.

Na pravé straně úvodního menu SUDOKU se vám zobrazuje nejlepší čas v jednotlivých obtížnostech. Chcete-li své výsledky porovnat s ostatními uživateli, musíte být členem KBF klubu.

Hra se spouští výběrem obtížnosti.

Vaším úkolem je vepsat do prázdných poliček správná čísla. Každý řádek a každý čtvereček velikosti 3x3 musí obsahovat všechna čísla od 1 - 9. Čísla se nemohou opakovat.

Pokud máte zapnutou automatickou kontrolu, po kliknutí na prázdné políčko se v tabulce na pravé straně zvýrazní čísla, která mohou být řešením.

Políčko, do kterého chcete vepsat číslo, vyberete kliknutím myšky. Políčko zorandžovie. Číslo do políčka vepíšete pomocí klávesnice nebo klikněte na číslo v tabulce vpravo. Opětovným kliknutím na políčko, číslo odstraníte.

Kliknutím na ikonku menu se ukáží tři možnosti:

  • restart hry,
  • řešení hry,
  • ukončení hry.

Všechny hry v SUDOKU se hrají na čas. Čím lepší čas dosáhnete, tím se výše v tabulce umístíte.

Pokud jste si vybrali možnost hrát turnaj:

Po správném vepsání všech potřebných čísel se objeví červeným "solved". Váš čas se zapíše a porovná s dalšími hráči, vždy v téže obtížnosti. Turnaj se hraje systémem "pavouk". Na začátku jsou 4 dvojice. Z každé dvojice postupuje hráč s lepším časem.