Obsah

Želé kostky

Kreativní myšlení se nevztahuje pouze na umělce, ale pomáhá nám při problémech, které nemají jednoznaznačné řešení. Logické myšlení je do velké míry danost, ale naštěstí se dá aktivizovat i cvičením.

Někdy je kreativní a logické myšlení důležitější než nabyté vědomosti.

Intenzita tréninku:
- logické myšlení 80%
- kreativní myšlení 60%
- prostorová představivost 50%

Jak hrát hru:

Cílem hry je dostat barevné želé kostky na své místo označené terčíkem příslušné barvy. Hra je rozdělena do levelů, přičemž každý vyšší level je těžší a přibývá počet barevných kostek.

V prvním levelu se nacházejí 2 kostky. Jedna modrá a druhá zelená. Pomocí šipek nebo písmen WSAD na klávesnici, pohybujete zelenou želé kostkou nahoru, dolů, doprava, doleva.

Modrou kostku posouváte tím, že do ní narazíte zelenou kostkou. Abyste modrou kostkou posunuli, musí být mezi kostkami jedno políčko volné. Pokud jsou kostky při sobě, zelená kostka nedokáže posunout modrou.

Na hracím poly se nacházejí i šedé kostky, kterými ale nepohnete a musíte je obcházet.

Pokud jste se dostali do "slepé uličky" a nemůžete kostku posunout, klikněte na ikonu obnovit a začněte hrát level od začátku.

Ve hře nejde o čas, ale o počet tahů, které provedete pomocí zelené kostky. Čím méně tahů, tím více bonusových bodů dostanete.